logo

ARTýden = 7 dní s uměním

Letošní 11. ročník

22.–28. května 2023
Výzva: SDÍLEJTE SVÁ VIDEA!

Tančíte, zpíváte, hrajete, malujete nebo jinak tvoříte? Připravujete kulturní akci? Nechte ostatní nahlédnout do své umělecké kuchyně! Podělte se o zážitky, nápady, zkušenosti – zaznamenejte proces tvorby i výslednou akci! Videa pošlete, my je zde pro ostatní zveřejníme.

Svět z papíru

V rámci ARTýdne uspořádal NIPOS ve čtvrtek 26. 5. 2022 interaktivní představení Svět z papíru v domě U Kamenného zvonu. Za laskavé poskytnutí prostoru děkujeme Galerii hlavního města Prahy, za pomoc s realizací Tanci Praha / Divadlu PONEC. Účinkovali: Mirka Eliášová (autorka), Lucie Charouzová, Janka Novorytová, Jiří Lössl; na kontrabas živě doprovázel George Cremaschi, mistr zvuku byl Jiří Jakl. Diváky a zároveň účinkujícími byli děti ze ZŠ Lyčkovo náměstí, ZŠ Hostýnská a ZŠ Curierových.

„Papír působí nenápadně a vlastně až banálně a je velmi zajímavé kolik představ, kolik prostoru k fantazii a pohybu skrývá. Obyčejný list papíru provokuje ke hře, k tvoření, ale i destrukci. Dokáže zaujmout smysly a rozvířit fantazii ke hře. Interaktivní hravé představení pro čtyři tanečníky, jednoho hudebníka, děti a tisíc listů papíru.“

Fotogalerie

Online seminář

Zatím žádný není registrován

Partnerství

Partnerem ARTýdne se stalo ZUŠ Open – celostátní festival základních uměleckých škol ve veřejném prostoru, jehož hlavním cílem je: zviditelnit systém ZUŠ jako moderního způsobu vzdělávání, práce a úspěchů škol na celostátní úrovni i v rámci regionů, posílení jeho respektu a komunikace směrem k veřejnosti. Nabízí pestrou paletu unikátních programů s podporou aktivních umělců a kulturních institucí; prostor pro setkání žáků, pedagogů, rodičů a všech, kteří mají zájem o umění a kultivaci nejmladší generace. Více na: www.zusopen.cz

logo: ZUŠ Open

Milujeme umění

ARTýden
 • zpíváte?
 • tančíte?
 • hrajete (si)?
 • tvoříte?
 • malujete, kreslíte?
 • fotíte či filmujete?

22 ----- 28 / 5 / 2023

ARTýden
Srdce
Pořádáte
 • představení / koncerty
 • výstavy / promítání
 • kurzy / semináře
 • festivaly
 • dny otevřených dveří
 • performance uvnitř či venku
 • v týdnu 22.–28. května 2023?
Přidejte se k nám!

Umění žije!

Po přihlášení bude Vaše akce zveřejněna na interaktivní mapě. Touto cestou bychom Vás rádi podpořili a pomohli s propagací akce za účelem zvýšení počtu aktérů či diváků.

Zahájení TUVATu - moderátor Jiří Lössl a tvář Týdne Sabina Laurinová

Další formou propagace registrovaných účastníků jsou propagační materiály (plakáty, letáky, pohlednice, samolepky), které jsou distribuovány prostřednictvím kontaktů NIPOS do knihoven, muzeí, galerií, divadel a dalšími cestami. Snažíme se rovněž o propagaci projektu v médiích; v minulých letech se podařilo představit Týden v Českém rozhlase na stanicích Regina a Vltava, v Radiu Proglas, dále v televizních pořadech (Snídaně s Novou a Sama doma). Informace o akcích jsou umístěny také na webu Ministerstva kultury ČR, Národního ústavu pro vzdělávání, Asociace muzeí a galerií, Svazu měst a obcí atd.

Zahájení TUVATu - moderátor Jiří Lössl a tvář Týdne Sabina Laurinová
Vizuál projektu

Buďte vidět!

Dokumentujte, točte a posílejte videa své činnosti! Fotografie a videa z příprav akce i její závěrečné prezentace zveřejníme v rubrice Představujeme, vybrané oceníme.

ARTýden - uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby

Dejte o sobě vědět!

Zaregistrujte se zde

Registrovat – přihlásit – se mohou instituce, organizace, skupiny, soubory, spolky, základní umělecké školy, domy dětí a mládeže atd., ale i jednotlivci.